czwartek, 26 kwietnia 2018

Filmy na wiosenne popołudniaWiosna to czas, kiedy w końcu możemy wybrać się na długi spacer o każdej porze dnia. Robi się ciepło i słonecznie, a wszystko wokół kwitnie. Kiedy jednak za oknem widać zbliżające się deszczowe chmury, możemy zostać w domu, przygotować pyszną sałatkę i obejrzeć film, który poprawi nam humor. Ja mam dla Was cztery propozycje:


CZAS NA MIŁOŚĆ


Tim w swoje 21 urodziny zostaje powiadomiony przez swojego ojca, że mężczyźni w jego rodzinie potrafią podróżować w czasie. Postanawia więc zmienić swoje życie na lepsze i znaleźć sobie dziewczynę. Zakochuje się z wzajemnością w Mary. Kiedy jednak postanawiając naprawić pewne błędy, cofa się w czasie, okazuje się, że wcale jej nie poznał. Historia powtarza się wielokrotnie… Nierealna ale ciekawa opowieść o miłości i czasie. Komedia, która daje nam możliwość uzmysłowienia sobie, że nasze życie w tej jedynej wersji, może być właśnie takie jakie powinno.


HOTEL MARIGOLD


Brytyjska komedia, która poza śmiechem wzbudzi w nas też inne emocje. Opowiada o grupie emerytowanych Anglików, którzy zachęceni reklamą luksusowego hotelu, postanawiają wybrać się w podróż do Indii. Pragną nieco odmienić swoje życie i uciec od codziennych bolączek sędziwego wieku. Niestety na miejscu okazuje się, że cudowny hotel to rozpadająca się ruina. Emeryci postanawiają zjednoczyć siły i wziąć sprawy w swoje ręce… Przez miejsce w jakim toczy się akcja, film ten jest też niezwykle barwny.


W POGONI ZA SZCZĘŚCIEM


Scenariusz tego filmu oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada o życiu Chrisa Gardnera, który w wieku 30 lat zostaje bez pracy i domu, lądując na ulicy wraz ze swoim synkiem. Wbrew przeciwnościom losu, ze wszystkich sił stara się zostać maklerem. Historia ta jest niezwykle wzruszająca, ale też napawa optymizmem. Pokazuje jak mimo ciężkiej sytuacji, starając się i nie poddając możemy spełnić swoje marzenia.


W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI


I na koniec coś bardziej radosnego. Bajka, którą spokojnie mogą oglądać nie tylko dzieci. Opowiada o dorastającej dziewczynce, której życiem kieruje pięć emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Tata Riley dostaje pracę w San Francisco, przed nią przeprowadzka i ogromne zmiany. Nie lada wyzwanie dla Emocji… Przezabawna historia, w której każdy z nas znajdzie odzwierciedlenie własnych reakcji na niektóre życiowe sytuacje.

A Wy jakie filmy byście zaproponowali? 😉

3 komentarze:

 1. O tak :) Wiemy to my, żyjące na Wyspie (niestety dość deszczowej tej wiosny) ;) Świetne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już tę wyspę opuściłam, ale wiem że rzeczywiście pogoda tam teraz nie rozpieszcza. Choć w sumie nigdy tego nie robiła :) Na szczęście w tym roku mogę się cieszyć, piękną polską wiosną, która w zasadzie tym razem bardziej przypomniana lato. Ale podczas upałów pewnie zatęsknię za Irlandią ;)

   Usuń
 2. W pogoni za szczęściem kocham <3

  OdpowiedzUsuń